CxlorCherry1
CxlorCherry1 CxlorCherry1
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

7th-grade work: Find the selling price if a store pays $4.50 for a package of lunch meat and the markup is 40%.

Respuesta :

pomeroytraiden
pomeroytraiden pomeroytraiden
  • 26-02-2021

Answer:

$6.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 312% of 10.5 ?
In decemberof 2003, the average price for a gallon of regular gas in the united states was $1.50. At that time, what did it cost to buy 12 gallons of gas ?
The perimeter of a parallelogram is 72 meters. The width of the parallelogram is 4 meters less than its length. Find the length and the width of the parallelogr
competition, predation, and parasitism are ___ factors influencing population growth
What is the antonyms of the word earthen
If there is 64 mi/h what is that in ft/sec?
Problems with solar energy include _____. the inability of current technology to capture large amounts of the Sun's energy the inability of current technology
Matt wrote the number four million three hundred five thousand seven hunderd sixty as 4,305,500 decribe his error
five times the sum of a number eleven divided by three times the sum of the number eight
why is it important to be able represent functions as tables, graphs, algebraic ally and verbally?