meli02
meli02 meli02
  • 21-08-2016
  • Mathematics
contestada

In decemberof 2003, the average price for a gallon of regular gas in the united states was $1.50. At that time, what did it cost to buy 12 gallons of gas ?

Respuesta :

samantha2191
samantha2191 samantha2191
  • 21-08-2016
Multiply 1.50 by 12
12(1.5)=18
Answer Link

Otras preguntas

show two ways five people can share a 3 segment chewy fruit worm,How much is this per person
A New dog leash with an attached flashlight was on dale for 20% off. if the original price was $16.50, what is the discounted price?
X+y=8 y=8+x solve the system of equations by graphing
Which of the following does NOT occur during mitosis? a.centromeres split b.chromosomes replicate c.spindles form
what is a asteroid made of and how is it form? Where did asteroid come from?
What is the tens digit in the number 182.09?
Solve by factoring x squared-30=7x
The factor that affects how easily an electron can be removed from an atom is the.
Would it be A?What portion of the electromagnetic spectrum can human eyes detect? A. visible light B. visible light and infrared light C. infrared light D.
Write a recursive formula for the sequence 15, 26, 48, 92, 180, ... Then find the next term