remingtonflintrf remingtonflintrf
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

the justice leagues refrigerator costs them $2545 a year to run. they buy a new one for $1250

Respuesta :

jtaa9c24
jtaa9c24 jtaa9c24
  • 24-02-2021

Answer:

the answer is 1295

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how and answer .....................................
Can someone please do number 23 plz?? Ty!!
Joe takes a dollar from the cash register every day and does not tell anyone about it. Sara’s cash register is $2 short because she gave someone incorrect chang
Find the maximum or minimum of the following quadratic function: y = 16x2+ 40x + 25. A. 0 B. 25 C. -25 D. 50
William had $45 dollars to spend on vegetables. After buying 6 watermelons, he had $25.50 left. How much did each watermelon cost?
Which of these people wrote a 1790 essay arguing that any difference between the ability of men and women to participate in government was due to women’s lack o
The mass of rileys math book is 4,458 grams. What is the mass of 4 math books in kilogram
After Ronaldo Fourth of July party 2/3 of his cake is left. How much cake will be left if his cousin Max eats another 1/6 ? Simplify if possible
Sometimes we ask you to enter an equation and not just an expression. find an equation of a line that has slope 8 and passes through the point (3, 11).
One bag of rice that weighs 5.25 pounds will have enough rice if a recipe calls for 88 ounces of rice. (1 pound = 16 ounces) True or False?