shalovett28
shalovett28 shalovett28
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 6 items for $25.60. About how much did you spend?
$125
$145
$75
$150

Respuesta :

dolo423af
dolo423af dolo423af
  • 25-11-2020
The answer is 150 because 6 times 25.60 equals 153.6
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-11-2020

Answer: About $150.

Explanation: Each item cost $25.60, so I multiplied it into six, equalling about $150.

Answer Link

Otras preguntas

What group of organisms continue the clean up process after scavengers have moved on?
The minimum and maximum temperature on a cold day in Lollypop Town can be modeled by the equation below: 2|x − 6| + 14 = 38 What are the minimum and maximum t
A bunch of 6 bananas costs $3.54. What is the unit rate?
What bonds are broken during dissociation?
A furniture shop refinishes chairs. Employees use one of two methods to refinish each chair. method one takes 0.5 hours and the material costs $10. method two t
How did Titian and Diego Velazquez use the elements of art and principles of design in their compositions? Choose ALL answers that are correct A. They organi
14. Which of the following statements is true? A. Individual productivity is more important than group productivity. B. Individual productivity i
Could someone please help me with this problem
Which of the following is NOT a property of a trapezoid? A.One pair of parallel sides B. Diagonals are congruent C. Length of the midsegment is one-hal
You plug in an extension cord and have to be very careful around the electrical outlet. However, you can handle the extension cord without worry of being shocke