ruthmoreno057 ruthmoreno057
  • 23-10-2020
  • English
contestada

I’ve been stuck on this. I need help.

Ive been stuck on this I need help class=

Respuesta :

emilyoshae5
emilyoshae5 emilyoshae5
  • 23-10-2020
I think it would be 75 for wins and 140 for losses
Answer Link
lynziv04
lynziv04 lynziv04
  • 23-10-2020

Explanation:

He won a total of $70 over the 10 weeks. However, he spent $2/day for 10 weeks. To find this amount: weeks × days per week × money spent per day (10×7×2=140)

Then subtract the income from amount lost. This will then give you your total amount lost

Answer Link

Otras preguntas

What is an exchange rate?
What is the largest circle contained in a triangle where the center of the circle is the incenter of the triangle?
Herbivores, carnivores, omnivores are subclasses of ________, meaning they have to eat to consume energy.
HELP PLEASE A parking lot charges $7 per day to park on weekdays and $12 per day on weekends. Jamal parked his car in this lot on 6 days last week and spent a
Which is a change that you should make when you edit your report? add details to your report correct spelling mistakes move paragraphs around none of the above
23 points see attachment below
Donna bought 3 bags of dog treats for $6.15. What is the cost per bag of dog treats? A. $0.49 B. $9.15 C. $3.08 D. $2.05
Can anyone help me with this? I don't think the english part is relevant
After Hunter drank a glass of milk, sugar levels in his blood increased. This stimulated the hormone insulin to be released. Insulin helped the sugar move from
Pls answer asap!! I need help on this question!