sabina83 sabina83
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

4. You must save 130
stamps to get a lasagna
pan at Shaws. Spending
$10 in groceries gets you
1 stamp. How much will
you need to spend in
groceries to get the pan?

Respuesta :

NOVWilliamsonK88
NOVWilliamsonK88 NOVWilliamsonK88
  • 25-11-2019

Answer:

$1300

Step-by-step explanation:

If one stamp=$10, then 10x130=$1300 in groceries.

Answer Link
eufrocinecoffe
eufrocinecoffe eufrocinecoffe
  • 25-11-2019

Answer:

1300

Step-by-step explanation:

10x130.

Answer Link

Otras preguntas

what's 4/5×5/8 please I really need help with this one
BRAINLIEST ANSWER TO WHOEVER ANSWERS THIS!!!!!! This year marked the twenty-seventh year of the annual Chicago Blues Festival. As in previous years, the music f
Write the ratio 3 ft to 7 yd as a fraction in simplest form
What is the prime factorization of 180 in expanded form?
what is the greatest possible whole number remainder if you divide any number by 41
What is the role of a foil in a literary work?
Alaska has a coastline of about 6.64 thousand miles. Florida has about 1.35 thousand miles of coastline. How many times more coastline does Alaska have than Flo
What is true of a flat character?
3.5 hours; $10 What is the unit rate per hour?
what is the inverse of the function f(x) =2x-10