Eagolnumba1 Eagolnumba1
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

3.5 hours; $10
What is the unit rate per hour?

Respuesta :

Jenny12398 Jenny12398
  • 23-09-2015
the answer is $2.86 because it isthat much per hour
Answer Link
siobhanbyrd siobhanbyrd
  • 23-09-2015
$2.86/h

To find the unit rate, divide $10 by 3.5 hours

Answer Link

Otras preguntas

how should a public figure avoid being involved in scandal?
Goddess and wife of Osiris A. Amon-Re B. Osiris C. Isis D. Horus
16x3 (3+2) power of 2 −7
Anorex nervosa can be prevented but it can not be treated
93 divided 3.1 trillen
president Wilson's image rises above president Roosevelt to wish him luck for
What is the equation of a line that passes through the point (6,-8) and is perpendicular to the line whose equation is Y=2/3 x+3
Which monomers are the basic building block of the nucleus acids both DNA and rna
Ruben bought 6 comic books for $21. What was the cost for 1 comic book ?
five examples total of events causing weathering and erosion (please explain)