cstigerlilyy
cstigerlilyy cstigerlilyy
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

EMERGENCY!

3 erasers cost $4.41

Which equation would help determine the cost of 4 erasers?

EMERGENCY 3 erasers cost 441 Which equation would help determine the cost of 4 erasers class=

Respuesta :

sam5663
sam5663 sam5663
  • 22-10-2019
4.41 divided by 3, then whatever you get you multiply by four
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of expression? 5−8 • 5−4 a. 532 b. 54 c. 5−4 d. 5−12
Which set of numbers is ordered from least to greatest? a. 249, 256, 309, 324 b. 309, 324, 249, 256 c. 324, 249, 256, 309 d. 256, 309, 324, 249
positive decimals less than 8, with an interval of 0.5 between each pair of decimals
3.5 hours; $10 What is the unit rate per hour?
explain why living things store energy in lipids instead of in carbohydrates
what is the unit value of 6 in 216
m^2 + 8m - 9 = 0 Must be factored completely
A movie cost $3,254,107 to produce what digit is in the hundred thousands place
for each homemade greeting card Jacqui sells, she makes a profit of $0.35. In one week, she made a profit of $42. She sells the cards for $0.75 each. About how
what is 32 to the power of 1/3