skimask0
skimask0
24-04-2018
Mathematics
contestada
Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440
Respuesta :
ryanpost10
ryanpost10
24-04-2018
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
Answer Link
thebest1242
thebest1242
24-04-2018
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Answer and Explain how to do both questions
HELP MEEE PLEASEEEEEEEE
33s^5t^4u^8 ÷ 11st^3u^8
Why would it be incorrect to say that heat rises?
!!!!!Please help !!!!!!
what is y^6 times y ^5
How many moles are in 175 L of Ar? OA) 7.81 mol O B) 3920 mol OC) 4.38 mol OD 6991 mol
PLEASE HELP PLEASE HELP PLEASE HELP PLEASE HELP!!! DUE IN 5 MINUTES CHEMISTRY MOLE CONVERSIONS AND DIMENSIONAL ANALYSIS! Convert 0.30 moles if nitrogen gas int
Which do you think is the most important of Aristotle’s artistic proofs? Explain your answer. best answer gets brainiest
Giving 50 points and a branleist to the people that give me all the answers