Naliadragneel4 Naliadragneel4
  • 23-04-2018
  • Mathematics
contestada

the store sells 12 cans of nuts for $27 how much would it cost you to buy 7 cans of nuts

Respuesta :

Nylamc
Nylamc Nylamc
  • 23-04-2018
27/12=2.25

2.25x7=15.75

ANSWER: $15.75 for 7 cans
Answer Link

Otras preguntas

Which equation models this problem? Chelsea paid $54.90 for nine bath towels. What is the unit price, p, per towel? A. 54.90p = 9 B. 9p = 54.90 C. p/54.90 =
The dependent variable causes a change in (the) ________________.
Park County, Wyoming, has a population of approximately 28,205 people. There are two main cities in Park County: Cody, with a population of about 9,194 people,
Which of the following nations has the most political divisions within it? A)United States B)Dominican Republic C)Mexico D)Canada
what is deshtop in desktop publishing
which is not a characteristic of life? a) growth b) adaptation c) reproduction d) movement
Which best describes red blood cells? A. They are colorless B. They protect against disease-carrying microorganisms C. They transport oxygen throughout the
Which statement best describes George Washington?
what is 2x-{2-[2(x-2)-(2-x)]}=0 as in what does x equal ALSO--- PLEASE SHOW YOUR WORKKK I NEED IT :3
Which amendment prevents excessive bail or fines, or cruel and unusual punishments to the individual? amendment 1 amendment 2 amendment 6 amendment 8