rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

is it A. True B. False
Make news article related to the development project in Nepal and it's benefits.​
what is the noun clause and it's function in the sentence "But now, if he looked at them at all, it was only to calculate how much the garden would be worth. ..
Some organisms, like lizards who bask in the sun, use ____________ to help regulate their ____________ environment.
. Some organisms, like lizards who bask in the sun, use ____________ to help regulate their ____________ environment.
What do you know about nuclear energy?​
Class 10 cbse Question: Draw the ray diagram in each case to show the position and nature of the image formed when the object is placed: (i) at the centre of c
where do we get the mass number​
How can health care professional prepare for working with various groups
Why ain't i am coming on the rank i have done a 50 points challenge but still it isn't showing me please help me