amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

2. ................................. I missed the train, I reached on time. A. Despite B. Though C. However D. So 3. I didn’t know anyone at the party; ........
Haiii how you doing so far are you having a good morning too ? ʕ •ᴥ•ʔ
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST
Se um capital de R$ 1200,00 for aplicado a uma taxa de 10 % a.m durante 4 meses quanto renderá de juros ?
Please solve and explain the two problems.
An integer from 300 through 780, inclusive is to be chosen at random, find the probability that the number is chosen will have 1 as at least one digit.​
Wilco LLC uses the weighted average method to determine equivalent units of production. Wilco LLC reported that in last quarter that 10,000 units were completed
The structures of three hydrocarbons are given below : a. They have same physical properties. B.They have same structural formula. c.They have same general form
Which of the following is the correct answer after multiplying both sides of the inequality -x > -3 by -1? x 3 x > -3 x < -3
One characteristic that salt water and sugar-water have in common is, at room temperature, they are a)gases b)solids c)mixtures d)elements