pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Which best states a difference between voting in the US and in other countries? In some countries, citizens do not care enough to vote. In some countries, citiz
The length of Anna’s hair was 9 ¾ inches. After her haircut, the length was 6 ½ inches. How many inches did she have cut?
why was 1492 a turning point in history
what is 259809 rounded to nearest ten thousand
in the number 658.98, which digit is the tenths place?
What is 584 divided by 73
Mexico and the United States have strained border relations mainly due to the following factor: Question 7 options:
The force of a vibration affects this
50 POINTS!!!!!! 2. What would make Mars a challenging place for humans to live? How may Mars have been different in the past?
write the number equal to 7 tens and 3 ones