mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

EXPLAIN PLEAAASE ( theres a pic) :))))
which nations produce more of the worlds pollution? A.) LDCs (less developed countries) B.) MDCs (more developed countries)
Given the sets A = {3, 5, 8, 12, 15} and B = {0, 3, 6, 9, 12}, the set is given by: {0, 3, 5, 6, 8, 9, 12, 15} {0, 7, 3, 3, 5, 6, 8, 9, 12, 12, 15} {3, 12} N
What type of immunity does not involve antibodies?
The Ottoman Empire was founded by _______ tribes in Anatolia.
A board 60 in. long is cut into two parts so that the longer piece is 5 times the shorter. What are the lengths of the two pieces?
HELP!!!!!!! The difference between point of view and choice of person in a story is that _____. ?“person” is the literary name given to main characters in a sto
S, U, N are collinear. What point is between the other two if NU = 1, SU = 2, SN = 3? NU + US = NS.
The force that causes the ocean tides is a. the coriolis effect. b. tsunamis. c. gravity. d. a swell.
What is evidence that ribosomes are nonspecific in carrying out their function?