ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

Why did King Henry eighth have Thomas more beheaded
the British Thermal Unit(BTU) is a unit of energy used globally in air conditioning industries. the number of BTUs needed to cool a room depends on the area of
Define enzyme concentration
what is a deciduous tree?
Find the slope point-slope equation of a line that gas a slope of -2 and passes through the point
Which energy path shows one way energy can get to a light bulb? A. Sun → water → dam → light bulb b. Sun → air → wind turbine → light bulb c. Sun → corn →
Ashley baked 162 muffins. She baked 12 muffins in each batch.How many batches of muffins did she ?
explain why the slope of a horizontal line is always zero
Last month maria high the 5 mile Mountain Trail a number of times and she hiked the 10 mile canal trail several times. Let X represent the number of times she h
Painter A charges 372 plus 12 per hour and painter B charges 280 plus 15 per hour in how many hours will they cost the same