jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer????#14
Question 3 Consider the following code: h = [8, 4, 5, 1, 1, 6, 7, 9, 3, 3, 9, 3] print (h[1]) What is output? 8 4 5 1
Can someone please help me with my french 1 homework I will give you 50 points!
Fermentation is an example of which of the following pathways? O Anaerobic respiration O Aerobic respiration The Krebs cycle O Glycolysis
¿Por qué creía el charro a Macario?
You’ve found some fossil bones while digging in your backyard. could they be dinosaur bones? using carbon dating, you determine that 3% of the original radioact
A student repeats a reaction several times to test the effects of various changes on the reaction rate. The data table shows the results. How does increasing th
Eight crore thirty four lakh twenty two thousand fifty seven
Find the volume of the solid obtained by rotating the region bounded by the given curves about the specified line, using the disk/washer method. Sketch the regi
free poi nts because I don't need them ​