jayjaydeking00 jayjaydeking00
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Is the rate $3.94 for 1 pound considered a unit price Yes or No?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2018
Yes, because a unit price is what you pay for one of many things. A unit rate, if you will.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-01-2018
Hi Jayjaydeking00, 
I know this so I will be trying to help you 
Your answer would be Yes, because a unit price is what you pay for one of many things. A unit rate, if you will.


Hope This Helps
-Jacie-
Answer Link

Otras preguntas

what word describes a female human carrying an embryo
An example of a stateless nation in the middle east is provided by who?
Why did money confusion  under the articles of confederation
what advances did the early Chinese make?
what advances did the early Chinese make?
How was genghis khan able to unite the nomadic mongols
Simplify expression: 3^{−(4a+1)} −3^{−(4a−1)} + 3^{−4a}
7b ÷ 12 = 4.2                  What is b?
which type of livestock were raised in mission san francisco de asis
i am stuck heres the question;the product of 2 numbers is 144 and their difference is 10 what is the su of the 2 numbersif you can help Thanks¡