leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

Explain uses of conductors with either high or low resistance.
The diameter, D, of a sphere is 19.6 cm. Calculate the sphere's volume, V. Use the value 3.14 for pi, and round your answer to the nearest tenth. (Do not round
Help please ………………….
Help please ………………….
A group of friends were working on a student film. They spent $949 on equipment, which was 73% of their total budget. What was the total budget for their studen
A fish tank has 240240240 quarts of water. Levi adds another 120120120 quarts to the tank. How many gallons of water are in the fish tank? gallons
Which equation matches the relationship shown in the table?
1. Ramesh ordered 10 cartons of chocolates to distribute among the class. Each carton holds 20 boxes and each box has 12 chocolates. How many chocolates did Ram
ANSWER FOR 30 POINTS… please answer this…
factories by using middle term spitting x square +10x+21 (b) a square +8a+16 (c) p square -10p +25 (d) y square -7y+12​