flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following systems was in decline during the Renaissance? a. Feudalism b. capitalism c. mercantilism d. communism
If a star is massive, it will remain in the main sequence _____ a smaller star.
Where does photosynthesis generally occur?
What is the Physical features in France. Please answer now thanks
PLEASE HELP.BEST GETS BRAINLIEST.Jason inherited a piece of land from his great-uncle. Owners in the area claim that there is a 45% chance that the land has oil
Granting a foreign company the right to manufacture your product your product or to use your firm's trademark in return for a fee is called:
Mr Sanchez has 16 feet of fencing to put around a rectangular garden. He wants the garden to have the greater possible area. How long should the sides of the ga
Where Is The Hydaspes River?
What is the value of r in the equation 3r − 6 = 18? A.) 6 B.) 8 C.) 18 D.) 24
Infantile Tay-Sachs is a fatal disease caused by a recessive allele passed from parents to offspring. Jennifer had a baby brother who died of Infantile Tay-Sac