sierra91 sierra91
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Marilyn bought 6 cans of tuna at $1.29 a can. How much did she spend

Respuesta :

homeworkpleasehelp
homeworkpleasehelp homeworkpleasehelp
  • 24-01-2018
1.29*6=7.74 so she spend $7.74
Answer Link
RushilGadamshetty RushilGadamshetty
  • 24-01-2018
This is an easy problem. 

Cost of each can = $ 1.29
Total number of cans = 6

6 X 1.29 = Total Cost

$7.74 = Total Cost

Answer Link

Otras preguntas

The highlighted word is a/an------. a. participle. b. coordinating conjunction. c. gerund. d. modal
identifying the writers point of view is important because it helps to___.
1.7million to 3.1million is what percent increase?
the arnold family arrived at the beach at 10:30.they spent 3 ¾ hour at the beach what time did they leave the beach
Jason can wash and wax his car in 4 hours. His sister does the same thing in 6 hours. If they work together how fast can they wash and wax the car?
What do "Beauty" by E-Yeh-Shure' and Sara Teasdale's "Barter" both focus on? A. appreciating the good things that life has to offer B. the temporary qualities o
Stare decisis means “let the decision stand.” This concept is influential in our legal system and is most closely related with which legal term?
10 points! IF U ANSWER I WILL PUT U AS BRAINIEST ANSWER! ;) An organization called Cultural Survival works with native communities on both sides of the Siberian
shark steaks can cost as much as $15 a pound how much would a 3 1/4 pound shark steak cost
Jake has 3/4 of a dollar.Sara has 1/10 of a dollar.Do they have more less than 1.00 in all?