generalbiscuit
generalbiscuit
22-01-2018
Mathematics
contestada
Help once again X_X TY so very much
Respuesta :
chaseashley24
chaseashley24
22-01-2018
all of then angles are related because they are all the same degree. all triangles add up to 180 degrees, so if you divide 180 by 3 you get 60. all of the angles in the triangle are 60 degrees.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
Which expression is shown by the model? 28 + 14 = 7 (4 + 14) 28 + 14 = 4 (7 + 2) 28 + 14 = 4 (14 + 28) 28 + 14 = 7 (4 + 2)
-3+5(x+6)=37 anyone know the answers and how to do it step by step?
It costs $5 to buy 2 pounds of fish tank gravel. What is the unit rate in dollars per pound? Answer Questions were confusing so i changed it to a decimal! It
All of the following are part of the middle colonies except: A New Jersey B: Georgia C: New York or D: Pennsylvania
The table shows the proportional relationship between the cost in dollars (c) of salsa and the weight in ounces (w) at the farmer market.
4 to the power of 2 multiplied by 2 to tthe power of 4 =
The sharpness of the image on the film plane os determined by the size of the:
A man wears 21 pairs of sneakers in 7 years. What’s the unit rate? I will mark you brainliest if you get this right!
Solve for x. 10x + 44 8x - 23
Find the value of x when 6-2x=5x-9x+4