litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Find the mean of this set of numbers. 9, –6, –8, 11, –4, 10 A. 48 B. 2 C. 12 D. 8
Evaluate. 2 • {[5 • (60 – 14 ÷ 7)] + 25} • 5
A number is multiplied by 7. Then 29 is added to the product. This sum is then divided by 2. The answer is 46. What was the original number? Student's solution
The first morality plays illustrated
in antigone, which is the chorus made up of and what does it represent?
To a taxonomist a plant is the sum total of all its characteristics. A.True B. False
1. Write three Spanish words that utilize the “ta” sound.
What accounts for the spikes in American defense spending in the 1950s? the entry of the U.S. into the UN the Afghan War the Vietnam War the Korean War
Which of these people did not benefit from the prosperity of the late 1800s? Choose all answers that are correct. A. child laborer B. railroad owner C. coal min
Which is more 0.5 or .1 ?