trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

How has the current inflation and its resultant high cost of living in Nigeria, affected the quality of education in Nigeria?
hypocrite and hysterical do they have similar meaning?
In C language. int z,x=5, y=-10, a=4, b=2 z=x++ - --y * b / a what number will z in the sample contain? a. 5 b. 6 c. 10 d. 11
Taylor earned $48 for 6 hours of babysitting and $68 for 8.5 hours of babysitting. How long would she have to babysit to earn $32
What would happen if more of the sun's heat became trapped in earth's atmosphere,and less heat was released into space
explain the Counter Cultural Movement ,Who was in it or made it up and what was its purpose?
Explain aboriginal culture and what it is.
Lana needs to improve her grades. She goes to her friend, Howard, for help. What is Howard's most likely response to Lana's concern? LANA: I set a goal of read
The setting of Joseph Conrad's Heart of Darkness is a British colony on foreign soil. This work provides the BEST example of which of the following? a. literat
a critic is not supposed to give her personal opinion about a book true or false