princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

why did middle class business leaders support laissez fair economics?
A crisis for puritan society occurred when
What is one of the four basic principal's of the 1628 Petition of right?
Which statement is NOT true? A) Chicken pox is a lytic virus when it is causing sores. B) Chicken pox is a lysogenic virus when it is hiding in the person's DN
Define the following word using the meaning of the suffix. Use your dictionary if you are uncertain of the definition. sympathize
Why do scientists try to control most variables in an experiment or observational study
Which answer is equal to i58 ? −i i −1 1
The Boston Marathon is 26.2 miles. Use the times shown in the table to calculate the miles per hour for each division winner. Round to the nearest thousandth.
Which function is represented by the graph? g(x) = |x + 2.5| g(x) = |x| + 2.5 g(x) = |x – 2.5| g(x) = |x| – 2.5
A quadrilateral has angles that measure 63°, 89° and 121°. What is the measure of the fourth angle? A. 273° B. 93° C. 87° D. 27°