harloogie
harloogie harloogie
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 23-10-2015

I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.

==> 13.66¢ per ounce

==> 7.32 ounces per dollar

Answer Link

Otras preguntas

Can you please answer 30-35 help me please!
Why do you think jesues traveled to Jerusalem when there was already so nuch tension between the Romaans and the jews?
what kind of society do marx and engles envision after capitalism
How does gamma decay differ from both alpha decay and beta decay?
Who is calypso!? In Ink Bridge
Mr. Mungie lobe is 5/8 pound of red grapes and 3/8 pound of green grapes how many pounds of grapes did mr. Angela by
Besides voting,what’s something women can do now that they wouldn’t have been allowed to do 100 years ago?
PLZ HELP ASAP SOLVE SIMMILAR TRIANGLES
The great gatsby why are nick and gatsby referred to as the lost generation
Choose the equation that represents the graph below