MrFist71
MrFist71 MrFist71
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 Kg cost $4.86 and the unit price for each packet of flower is the same? A. $0.81 B. $2.86 c. $3.24 d. $9.72

Respuesta :

anonymous12345678901
anonymous12345678901 anonymous12345678901
  • 24-10-2017
The cost of 2 kilograms of flour is $3.24 (C).
Answer Link

Otras preguntas

Nos sugieren que _____ mucho antes de participar en la carrera de los 5 km.
Rihanna works in a coffee shop approximately nine miles from her apartment She bikes every day from her apartment to the coffee shop and then back to her apartm
what is 0.2 reapted
How do I solve 12.92/3.4
It is illegal for your employer to let you get away with not wearing your respirator when required.
solve 6x-2y=-12&y=3x+12
Read the excerpt below and answer the question. My father was the school principal. The day I was born, he caught a twenty-pound carp. He gave it to the school
A castle has to be guarded 24 hours a day. Five knights are ordered to split each day guard duty equally. How long will each knight spend on guard duty in one d
An ancient unit of length called the cubit was equal to six palms, where a palm was the combined width of the four fingers of a hand. suppose an ark similar to
Simplify |x| - |-x|. 0 2x x2 -x2