DiabloNemesiss DiabloNemesiss
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 23-10-2017
Okay. The prices are definitely not the same. At the Snack Shop, granola bars cost $1.25 and granola bars cost $1.30 at Sports Field. By looking at the tenths place, you can tell that 1.25 < 1.30, because 2 is less than 3. So the Snack Shop sells granola bars at a lower price. The answer is C: Snack Shop.
Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangle can be found using the formula P = 4 s . True or False
Hi, I got this ointment for my acne from my dermatologist it is called Ilotycin T.S, it says apply to affected areas, but I’m not sure if weather or not I shoul
A computer and printer cost a total of 1152. The cost of the computer is three times the cost of the printer. Find the cost of each item.
What was the main reason European nations explored North America? Defend your reasoning.
An apartment building contains 250 apartments. There are 50 more 2-bedroom apartments than 1-bedroom apartments. How many apartments of each type are there
3x-2y=6 tìm nghiệm nguyên của phương trình
Driving home from school one day, you spot a ball rolling out into the street . (See the figure below) You brake for 1.50 s , slowing your 950-kg car from 16.0
ATP would be an example of an inorganic compound. True False
The electrical contractor association is typical example of a
Four coins are tossed. What is the probability of at least one tail?​