davidthang70 davidthang70
  • 24-09-2015
  • Mathematics
contestada

A 9-kg bag of mangoes for $12 ______Per kg

Respuesta :

deniseruiz58 deniseruiz58
  • 24-09-2015
Since the total was $12, you have to divide it by 9. So

12/9= $1.33
Answer Link

Otras preguntas

Which of these environmental changes would most affect the arctic polar bears survival
Miranda is a 45-year-old woman who is experiencing ovarian pain. She should visit a for a checkup.
Are alveoli of the lungs an organ or are they tissues?
What should always be applied to direct speech? apostrophe hyphen parentheses italics capitalization quotation marks
HELP ME PLEASE WILL MARK BRAINLIEST!!! Identify a writing situation in which you might want to use a slow pace. What would you do to create a slow pace? What wo
Quick please!! Convert 2x + 5y = 10 into slope intercept form.
selen had 4 times....
Simplify 8 over the quantity of 2 plus 2i.
What did karl marx believe would happen as a result of social stratification?
I need to show work for 9g+98=2g