distructo220 distructo220
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

A store sells a gallon of milk for $3.A baker buys 30 gallons of milk for his bakery.How much will he have to pay?

Respuesta :

sbcardinals
sbcardinals sbcardinals
  • 23-09-2015
$3 x 30 gallons of milk = $90
Answer Link
xxgirltdmxx
xxgirltdmxx xxgirltdmxx
  • 23-09-2015
90 because 30 x 3 = 90
Answer Link

Otras preguntas

Accounting question??
PLEASE HELP!! In complete sentences, write about the time you were very tempted to spend money on something. What was it? Why were you tempted? What did you do
If I would had enough money, I wi Question 2 If ! [x] (have) enough money, I would go with you. I
Greg teaches an art class. The table below shows how many drawings his students hadsubmitted by last Friday. Greg calculates the mean absolute deviation (MAD) o
what organelle stores water in the plant cell
The price of fruits per kg are given below- Watermelon Rs 18.50 Cherry Rs 72 Grapes Rs 120.60 Apples Rs 78.40 Karan bought 412 kg watermelon, 1 kg 200g cherries
1. Why are asteroids, comets, and meteoroids not classified as planets?
16. Identify the laws that protect society from drunk driving. 17. How can alcohol use affect a teen’s future? 18. List three things you would say to refuse alc
Answer: The correct answer is c) Power can corrupt. Explanation: It is said that before in the Golden Age, everything was handled by the Titans who had the appe
simplify. please do it now i need help