RobDaGod RobDaGod
  • 24-02-2024
  • Mathematics
contestada

Ms. Daisy and Ms. Rose decide to spruce up their gardens and go shopping at the same plant store. Ms. Daisy spends $177 on 3 rose bushes and 13 tulips. Ms. Rose spends $247 for 13 rose bushes and 13 tulips. Find the cost of one rose bush.

Respuesta :

Eliminated
Eliminated Eliminated
  • 24-02-2024
The cost of one rose bush is 7 dollars
Answer Link

Otras preguntas

I just wanted to know am writing a report explaining why the team arrived late​
Зу -- 4 +6 — 2y 2(x+5) = 3x +1 3(n+2) = 9(6-n)
ajoute un cd après le verbe dans la phrase Les balises de détresse du voilier envoie ... ​
Write the perimeter of the triangle as a simplified expression.
What is spin? Give me an example.
The base of a triangle exceeds the height by 7 feet. If the area is 114 square feet, find the length of the base and the height of the triangle
Which of the following is NOT considered a cultural ritual? A-Practices B-Celebrations C-Personality D-Traditions
HELP! WILL GIVE BRAINLIEST
help please! could someone also show how they got the answer?
hello people ~polymer is a large molecule composed of many repeated units. What is a polyester composed of?A. EtherB. CelluloseC. Amino acidsD. Ester​