reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve x-8= -(12/x)
if Mr. arenth wants to put new carpeting in the room shown, how many square feet should he order L= 14ft. W = 6c-8ft. L= 5+3c ft.
Please help me with these 2 math problems !! 1. Jennifer works in a flower shop. On Saturday she started work at 8:45 AM. She spent 3/4 hour at lunch. She fini
How did Cromwell’s agents punish a woman who attributed a miracle to the image of Our Lady at Walsingham?
In China in the 1980s, commune-based agriculture was replaced by the _______ responsibility system. A. Confucian B. household C. cultural D. community
If the function F(x) represents the number of words that janet can type in x minutes, what is the possible domain for this function?
What number is 35% of 22?
what is 73.4 rounded to the nearest tenth and hundreth
a hairstylist schedules 1/4 hour to trim a customers hair and 1/6 hour to style the customers hair. the hairstylist plans to work 3 1/3 hours each day for 5 day
What is the answer to the problem. Increase 14 by 45%