itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Who had it worse Naruto or sauske in life when they were kids
Select ALL the correct answers. What was the final ruling in Obergefell v. Hodges?
Suppose a time series of size 50 follows x = #+2-24 process, where 2 - WWW.1). 20., =0 1. k=0 = 0.157, 3-0, k=1 and k=1 10 otherwise 2 0 otherwise (a) Calculate
how neglecting your homework effect your results negatively​
x is 50% more than y. Write down a ratio in the form of y:x .
Which of these events occurred as a result of racial discrimination? A. Vernon Baker failed to receive a Medal of Honor until 1997. B. Vernon Baker's legal work
if the sum of the two consecutive odd number is 20 find the numbersa​
Pls help !!! No links pls and ty<3
HELP ASAP!!!!!!! I NEED THIS SOON!!!
How long will it take a deposit of $4500 at an annual simple interest rate of 5.75% to earn $1035?