nickgiants nickgiants
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Respuesta :

blessedcboriginal
blessedcboriginal blessedcboriginal
  • 23-08-2017
Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
Answer Link
babyt654321
babyt654321 babyt654321
  • 23-08-2017
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs
Answer Link

Otras preguntas

Having trouble with trigonometry , please help.CSCx (1 + SINx) = 1 + CSCxprove the identity
When evaluating promotional claims, it is important to __________.a.do your own research c.determine if there are other possible solutions b.ask if it makes sen
Circumference of a circle is 40 π cm. A quarter of the circle represents the developer layer genuine coupe. Calculate the surface compartment.
Snow was quickly piling up on the ground. Wind howled through the trees. Karen wrapped a planket around her and sighed as she watched the snow through her bedro
Help with line equations?
A cylinder has a base diameter of 10cm and a height of 14cm. What is its volume in cubic cm, to the nearest tenths place?
6010 males did a survey and 59.7% choose vanilla how many choose chocolate
assume the substance has a half-life of 11 years and the initial amount is 126 grams.How long will it be until only 15 % remains?
find the sum of 12.56 and 45.89
how do you compute two thirds of 6 ounces what is two thirds of 6 ounces