liss18 liss18
  • 22-08-2017
  • Mathematics
contestada

Jill spend $15 on diapers. If they cost $5 a package, how many packages did she buy ?

Respuesta :

ambercolee7 ambercolee7
  • 22-08-2017
The answer is three.
Answer Link
Middel17
Middel17 Middel17
  • 22-08-2017
She got 3, 3x5 is 15 3 groups each one is 5 dollars each
Answer Link

Otras preguntas

2+4x=6 solution to the question and answer
Determine the selling price and amount of increase of a $450 painting with a 45% markup
Which of the following statements is TRUE of sex-linked traits on the X chromosome? A. Males always inherit these traits from their mothers. B. Females are c
Which type of rights are fundamental and belong to all citizens?
Which ideas did president woodrow wilson support in his fourteen points plan after world war i? Check all that apply. Severely punishing germany addressing pro
write the series 2+4+6+8+...+100 in sigma notation
A ball is thrown straight up from the ground with an unknown velocity. It reaches its highest point after 3.5s with what velocity did it leave the ground
Is my answer correct
A=(q+z/3)m solve for q
How is a cinder cone formed?