f467dw4r4t f467dw4r4t
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 5 pack of corn dogs cost 0.50. What is the unit price?

Respuesta :

ascetic ascetic
  • 23-01-2024

Answer:

0.10

Step-by-step explanation:

0.50/5=0.10

Answer Link

Otras preguntas

How did the Spanish conquer and colonize the America’s
PLZ HURRY, 50 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!! Read these sentences from "Gumption." "Get up from behind that stove, get out o' here, both of you, and bring me somethin
A man buys 30 birds, which are sparrows, turtle-doves, and doves, for 30 dollars. Three sparrows cost 1 dollar, two turtle-doves cost 1 dollar, and a dove cost
NEED HELP FOR MATH PLZZ
Which statements are correct regarding the properties of trapezoids?
An Arrow (1 kg) travels with velocity 30 m/s to the right when it pierces an apple (2 kg) which is initially at rest. After the collision, the arrow and the app
3 meters = how much millimeters
Why is the Supremacy Clause considered to be “the root of federalism”? It describes the relationship between federal and state power. It outlines the basic ri
What does equilibrium mean please?
what is the headline for CBS News?