jjayce1 jjayce1
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Adam can eat of a pizza in of a minute. Compute the unit rate.

Respuesta :

28jmosley 28jmosley
  • 22-01-2024

Answer:scientifically proven that it’s 3 bites a second

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

8x=5. ———— 12345678 which one goes on what number Subtracting property of Equality Simplifying 7x=x+30 6x=30 Addition property of Equality Division property
Whixh expression is eqivalent to the one shown?
if four apples cost $3.04 how much does one apple cost.
I just need someone to type this all out. The photo won't let me copy 'n' paste! Thanks!
If there is 5 liters of a 3 M solution, how many moles does the solution contain?
Write the equation of a line that is perpendicular to y=5 and that passes through the point (-7,-5)
5. Rory is playing a video game where each game lasts 13⁄4 hours. He wants to play for 9 hours today and this evening. How many games can he play?
for [tex]f (x) = x {}^{2} - x + 1[/tex]find[tex]f(2 + h) - f(2) \div h[/tex]
Danielle has 8 coins worth $0.36 if the coins are all nickels and pennies how many nickels and pennies does she have?
A number increased by thirty-five