inpsa3035012 inpsa3035012
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Rashed bought 4.5 kilos of apples. Each kilo is $1.68. How much did Rashed spend on apples.

Respuesta :

Chatreshkapindra69 Chatreshkapindra69
  • 22-01-2024

Answer:

Step-by-step explanation:

168*4.5=756

so, 1.68*4.5= two decimal points so, $7.56

Answer Link

Otras preguntas

MPG (miles per gallon) Formula: Example Problem: Abdullah drove 1800 miles on 50 gallons of gasoline. Find his gas mileage, rounded to the nearest whole number,
Pa help po thank you:))
How many triangles exist with the given angle measures? 60°, 60°, 60° A. Exactly one unique triangle exists with the given angle measures. B. No triangle exists
What is the slope of a line that is parallel to the line 2x + 4y = 16 ? Select one or more: A. −34 B. −12 C. 12 D. 2
There are two bags of oranges on sale. The prices are shown below: Bag A: $2400 containing 12 oranges Bag B: $3000 containing 20 oranges Which is the better buy
Can anyone help me on this question :)
Explain how the rate of soil formation can be accelerated.No links!No 'Non-like' answers that don't relate to the question!!
Type the correct answer in the box. Express your answer to three significant figures. Iron(II) chloride and sodium carbonate react to make iron(II) carbonate an
what is cross polination ​
Find the length of the third side of each triangle - Find Hypotenuse