shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

Pls help with this I have limited time
5. A total of 64 athletes enter a competition, and of the athletes are gymnasts. Some of the gymnasts perform a vault, and the rest perform a floor routine. The
Lee y completa. Read the following tips to living a healthy lifestyle and complete it using the tú commands. which one for this sentence: [_____] (Lavarse) las
FIND THE DIFFERENCE:(5a -7c)-(2a + 5c) 7a - 2c 3a - 12c 7a + 12c
Garth can row 5 miles per hour in still water. It takes him as long to row 4 miles upstream as 16 miles downstream. How fast is the current?
Please Help answering both questions 1. Think about the business cycle; What are the parts of the business cycle? How does each part of the business cycle impac
Hello everyone sorry but i have a question does someone has the next move 3 students book ?
In the isosceles trapezoid ABCD, find the value of x.1015355
Solve the following system of equations by graphing. y = - 2x - 1 y = 44x - 4. A) (-4,3) B) (4,-3) C) (3,4) D) (-3,4)
What is the role of Cl2 in the followingreaction?CL + NaOH Nacl+ NaCO3+H2O​