chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

How do you say Image of god in latin
Johnson Enterprises uses a computer to handle its sales invoices. Lately, business has been so good that it takes an extra 3 hours per night, plus every third S
Could Tsar Nicholas II have done anything different in order to stay in power and prevent the Russian Revolutions from taking place? If so, what? If not, why no
PLEASE HELP ME.The following table shows the distance from Tessa's house to several different locations. Location School Library Park Movie theater Distance fr
Solve the equation 3x = 2x + 5. What can you do to isolate the variable on one side of the equation? What is the solution?
what should be included in the heading of a resume? select three options. - your name - a list of references - contact information - your email address - the
Bruce is going to call one person from his contacts at random. He has 25 total contacts. 20 of those are from his neighborhood. What is p(call a person not fro
When was the last qurentine?
Kevin burns 5.5 cal/min by walking at a speed of 4.5 miles per hour. He is also able to have a conversation while performing this moderately intense physical ac
I need help asap :):):)