SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT
25-05-2017
Mathematics
contestada
Math help? 15 Points
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa
25-05-2017
its the third one you divide 16 by 4 and thats $1 for 4 ounces
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Solve for x in the equation x2 + 4x-4- 8. 0 x = -6 or x = 2 X=-2+2-2 O x = -2 or x = 6 X=2+2112
I GIVE AWAY POINTS EVERY DAY Add ME ON Tic toc my thing is Jasonbigmoney23
þʅɵɕ§æ ɧɝɿʠɱæ Can you decode this?
Two conductors are made of the same material and have the same length. Conductor A is a solid wire of diameter 1 m. Conductor B is a hollow tube of inside diame
Which set of side lengths form a right triangle? A. 3 ft. , 6ft , 5ft .B. 8 cm , 17 cm , 14 cm . C. 50 inches , 48 inches , 14 inches . D. 53 m , 48 m , 24 m .
10. Fill in the blank with the correct word. Yo tengo muchos _____, pero mi hermano tiene más. A. cocinas B. basuras C. aspiradoras D. quehaceres
if 1/3 of a gallon of orange juice is shared equally between 4 friends how much orange juice will each friend receive?
Vinny donates 15 dollars to charity every two weeks. At this rate, how long will it take Vinny to donate 90 dollars?
Why do you think humans started dividing people in groups based off of physical appearance when they didn’t do this for thousands of years?
The ratio of the measures of the three angles in a triangle is 2:9:4. Find the measures of the angles.