Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow
25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
what are 3 parts of observation?
how do you solve this equation . Q=3a+5ac
How many political entities are in mainland South America
What are two things that the amount of gravitational force between two object depends on
3xsquared + 14x -5 = 0 Zero Product Property?
Discuss several characteristics of wartime propaganda in the United States during the second World War.
How do I solve this 24+3.1+(-44)+(-8.2)+63
Crossword hint (6 letters): Transport type with a net movement of substance across a membrane against a concentration gradient; requires use of cellular energy
A car accelerates from 15 m/s to 25 m/s in 15 s. What is the car's acceleration?
How do u solve 1-r=-5