peterarlandson
peterarlandson peterarlandson
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges and 11 apples for 10.05 and the cost of one orange and one apple is 0.94 cents what is the cost of one apple

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
The cost for one apple is 0.94 cents. The question actually states this directly.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-05-2017
it is 0.94 cents ...........
Answer Link

Otras preguntas

Prompt Write a short script (15-20 lines) that creates an imagined scene between two or three characters. The scene should show a universal theme, such as "frie
use order of operations to solve 3(4-7)^2+10/5
A car moves with an average speed of 45 miles/hour. How long does the car take to travel 90 miles? A. 2 minutes B. 2 hours C. 45 minutes D. 45 hours E. 90
By the time of the English colonization of the Americas, the monarchy shared power with __________, a government body of both appointed and elected members.
Write a quadratic function in intercept form with x-intercepts at (8,0) and (-2, 0) and passing through the point (4, -8). -​
Identify an invasive species in your local ecosystem. Discuss how the species adapted to its native environment, including the types of adaptations and adaptive
In a recent year, 28% of all college students were enrolled part-time. If 7.2 million college students were enrolled part-time that year, what was the total num
What does the phrase “10 Million Americans Who Haven’t Got the Price” mean?
HERE IS THE GRAPH THANKS​
what member of Congress proposed the 21st amendment?