Mathwiz1231
Mathwiz1231 Mathwiz1231
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos cost $9.99. At this rate, how much does one taco cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
One taco would cost about $1.20.
Answer Link

Otras preguntas

mathematical statements using absolute value
a pressure cooker is a pan that cooks food much faster than ordinary pans by maintaining a higher pressure and temperature during cooking. the pressure inside t
Madeline is a salesperson who sells computers at an electronics store. She makes a base pay of $80 each day and then is paid a $20 commission for every computer
if you know the npp for an ecosystem, what additional variable do you need to know to estimate the nep? why might measuring this variable be difficult, for inst
a wire with diameter 2.0 mm and length of 10 m is made of an unknown material. the wire has a resistance of 4.2 ohm. calculate the resistance of a wire with a 1
Find the sum of integers from 33 to 47: 33+34+...+46 +47
HOLA WHATS THE BEST SONG ON THIS PLAYLIST WILL CHOOSE BRAINLIEST
URGENT!! ILL GIVE BRAINLIEST!!!!! AND 100 POINTS!!!!! Two lines in a plane are cut by a transversal. Which condition does NOT imply that the two lines are paral
although in new england and the chesapeake region were both settled largely by people of english origin, by 1700 the regions had evolved into 2 different societ
your professor tells you that it will be easier to remember a particular concept if you relate it in a meaningful way to knowledge you already have stored in me