deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

In A Midsummer Night's Dream, when Theseus again meets Hermia, Lysander, Demetrius, and Helena, whom does he decide should marry Hermia?A. DemetriusB. LysanderC
Question #3 A trucking company keeps track of the number of miles each of its drivers logs each week. The scatterplot below shows the relationship between a dri
Do stop signs regulate hereyou stop at the intersection?
A bottle of wine manufactured in Paris, France cost 45 euros. What is the dollar value of the wine if the exchange rate is $0.80 per euro?A) $36.00B) $56.25C) $
All of the following are ways of representing the "middle" of a set of numbers except:
because the functions of the pituitary are so crucial, what name is often used to describe this gland?
What will Logistics Readiness Squadron (LRS) and Aerial Port Squadron (APS) Commanders do?
What are risks of perioperative cardiac complications?
Would we ever move a Hot Market order to "Requested" to "Warehouse sub-status"?
A PIR submitted by mail, fax, or in person does not need to be sent to the Office of General Counsel (OGC) for it to be a valid request, and ________