CutiePie200 CutiePie200
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

so lets say walmart is selling pickles 5.99$ the other store sells it for 3.49 which one is better to buy

Respuesta :

everimagining
everimagining everimagining
  • 21-05-2017
You pay $2.295 for walmart, and 1.163 for the other store.
5.99/3 cans of pickles = x/1 can of pickles
3.49/2 cans of pickles = x/1 can of pickles
Answer Link

Otras preguntas

Does anyone one have any ideas that i could put down for this? If so please help!!
1) If Shagreen bought the energy star refrigerator for $1800 and saved $200 every year, how many years would it take for her to save back the money she spent on
2. The prices of different burgers are shown on this sign. Based on the information from the menu, is the price of a burger a function of the number of patties?
10-2(4+3x) Someone help me pleas
Please help!! I’ll mark you as brainliest if correct
HELP THIS IS TIMEDhow do you write science, music, computerscience in spanish ​
no. ............................................................... .
Are the grapes grown for wine in the Alsace-Lorraine region a natural resource?
Lainey bought a set of 202020 markers for \$6$6dollar sign, 6. What is the cost of 111 marker?
Can I get help with the cell structure and major cell types