Seudónimo
Seudónimo
23-03-2017
Mathematics
contestada
Express $112 for 14 hours as a unit rat
Respuesta :
Аноним
Аноним
23-03-2017
$8 per hour
the equation to get this is 112/14
Answer Link
Pipernay
Pipernay
23-03-2017
In this problem you are tying to find how much money they make in 1 hour. The way to solve this is 112/14, which equals 8, so your unit rate is $8 / hour
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Which type of sandstone is the most mature in terms of composition: __________. Conglomerates accumulate in ____ __-energy environments whereas shales accumul
To separate a mixture of hard candies and marbles, the most efficient method would be DONE
Rectangle STUV is shown on a coordinate plane. Rectangle STUV with vertices S at negative 7 comma 6, T at negative 2 comma 6, U at negative 2 comma 1, and V at
For a sporting event 6,000 tickets were sold, and the proceeds were $78,000. Tickets for children 16 and younger, were $8, adults were $16, and seniors 60 and o
What is the inverse of RR? Graph the inverse in the window below by dragging the blue points.
Two similar cones have volumes of 20 cm³ and 1280 cm³. The radius of the base of the smaller cone is 2-3 cm. Calculate the radius of the base of the larger cone
At a local dinner, Xavier eats 5 eggs and 4 waffles. His bills was $16.10.Hailey eats 2 eggs and 2 waffles.her bill is $7.40 . What is the price of each egg and
f(x) = 2x² + 5x - 3 g(x) = 4x - 5
 The following diagrams break down glycolysis into three key steps. The of each step describes the "purpose" of that step. Study the diagrams and then answer t
Jeremy hypothesized that adults with blue eyes are shorter than adults with brown eyes. He collected data by visiting all of the teachers in his school and foun