Seudónimo Seudónimo
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $.97 per pound Michael bought $15.52 worth of raisins how many pounds of raisins did you buy

Respuesta :

cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 22-03-2017
You would divide 0.97 / 15.52 = 0.0625 pounds 
Answer Link

Otras preguntas

Susan and John are buying cold drinks for a neighborhood picnic. Each person is expected to drink one can of soda. Susan says that if you multiply the unit pric
20 points What is the domain and range for this function? Use interval notation. O a. Domain:(, ) Range:[0,-) ООС O b. Domain:[0,-) Range:(...) Domain:(, ) Rang
what is a “top predator”
PLEASE HELP!! DUE SOON
Low‑density lipoprotein, or LDL, is the main source of cholesterol buildup and blockage in the arteries. This is why LDL is known as "bad cholesterol." LDL is m
What is a gene and why are they important?
Identify the prose selection as English or American. He was thirteen then. He had killed his buck... and in the next November he killed a bear. But before that
What energy is nuclear fission?
BRAINLIEST FOR CORRECT ANSWER!!!!!! (TRUE OR FALSE?) Imagine that you are researching the topic of police shootings in order to eventually pose and investigate
PLZ HELP I'LL GIVE BRAINLYEST Pls read passage before answering The Tower Malcolm had been a prisoner in the tower for longer than he could remember—so long,