alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

what caused the dust bowl
use the order of operations to evaluate each expression. 4x4+3
why did thousands of settlers head west during the 1800s
I have been stuck on this question and i would like to know how to solve it ? A mother horse and a baby horse walk 10 miles from point A to point B. The mother’
the highest recorded temperature in the uk is 39° c. the lowest recorded temperature in the uk is - 27° c What is the difference between these two amounts?
sin 48,59 = 0,75, maka cos 138,59 =
Good thesis statement on how Androids better than iPhones?
A car rental company sells accident insurance to 24% of its customers. Out of 550 customers, about how many customers are predicted to purchase insurance?
sin 48,59 = 0,75, maka cos 138,59 =
in 3 months Us energy giant Enron went from a company with assets of 62bn to a company with depts of 18bn What is the difference between these two amounts?