A box of rice cakes costs $1.95. What is the greatest number of boxes of rice cakes Jared can buy with $10

Respuesta :

10/1.95 = 5.12  so you can buy 5 boxes 
five is the answer
5 is the answer 
just divide 10 by 1.95