Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet
what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
98 divided by 7 please show how
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
the perimeter of a rectangle is 120 meters. If the length of the rectangle is 20 meters more than the width, what are the dimensions of the rectangle.
Juan is thinking of two numbers. He says that 3 times the first number minus the second number is 118. In addition, two times the first number plus the second n
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem